Spring 2016 Athena and Classic
Team Schedules - BU14 Classic III East
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-spr16athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=7332AA87-7960-43DF-A781-F5703085E21A&tournamentguid=B94CCF56-7C9E-488C-B8AD-205D869805EC&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A7 : KSA BU14 Elite - CL III E55525555555-052 28  6  7 0
 A12 : UFA South Georgia 02 Premier - CL III E25055052552-036 16  10  3 0
 A8 : UFA Norcross 02B Red - CL III E52020555255-036 6  15  4 0
 A4 : Rush 01/02 - CL III E00522550055-029 7  13  1 0
 A2 : Chiefs Premier 02 - CL III E05552005025-029 1  16  2 0
 A10 : GSA 02 White - CL III E55205005205-029 -6  16  1 0
 A11 : Oconee FC 01 Red - CL III E52005005550-027 -1  26  7 0
 A5 : DSC 02B Revolution White - CL III E25200205505-026 0  18  2 0
 A6 : Concorde Fire Central White - CL III E00552220050-021 -3  13  1 0
 A3 : Concorde Fire North White- CL III E55022000000-014 -7  18  4 0
 A9 : Piedmont Soccer Academy - Barrow 02 - CL III E-40520005000-08 -15  34  1 0
 A1 : Ambush B02 Red - CL III E00000520000-07 -26  34  4 0

Bracket - Saturday, March 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18311  Abbotts Hill Elementary  01:20 PM  1 A3 vs A4Concorde Fire North White- CL III E 2 vs.Rush 01/02 - CL III E1
 18252  Friendly City Park  02:30 PM  3 A12 vs A5UFA South Georgia 02 Premier - CL III E 0 vs.DSC 02B Revolution White - CL III E0

Bracket - Sunday, March 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18253  Oconee Veterans Park  01:00 PM  C A11 vs A6Oconee FC 01 Red - CL III E 2 vs.Concorde Fire Central White - CL III E1
 18268  Friendly City Park  02:00 PM  3 A12 vs A9UFA South Georgia 02 Premier - CL III E 4F vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 02 - CL III E
Forfeited Game
0
 18279  Stars Athletic Club  05:00 PM  2 A4 vs A8Rush 01/02 - CL III E 0 vs.UFA Norcross 02B Red - CL III E1

Bracket - Saturday, March 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18256  Abbotts Hill Elementary  08:30 AM  1 A3 vs A1Concorde Fire North White- CL III E 6 vs.Ambush B02 Red - CL III E0
 18262  GSA  09:00 AM  Spen A10 vs A9GSA 02 White - CL III E 1 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 02 - CL III E0
 18325  Concorde Ridgeview  02:20 PM  1 A6 vs A5Concorde Fire Central White - CL III E 1 vs.DSC 02B Revolution White - CL III E3
 18261  Oconee Veterans Park  02:30 PM  C A11 vs A8Oconee FC 01 Red - CL III E 1 vs.UFA Norcross 02B Red - CL III E1

Bracket - Sunday, March 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18269  Oconee Veterans Park  01:00 PM  C A11 vs A10Oconee FC 01 Red - CL III E 0 vs.GSA 02 White - CL III E1
 18260  Friendly City Park  02:30 PM  3 A12 vs A7UFA South Georgia 02 Premier - CL III E 0 vs.KSA BU14 Elite - CL III E1
 18280  Abbotts Hill Elementary  03:45 PM  1 A3 vs A9Concorde Fire North White- CL III E 1 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 02 - CL III E2
 18277  Webb Bridge Park  05:45 PM  1 A1 vs A6Ambush B02 Red - CL III E 0 vs.Concorde Fire Central White - CL III E2

Bracket - Saturday, March 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18265  Concorde Ridgeview  12:00 PM  1 A6 vs A2Concorde Fire Central White - CL III E 1 vs.Chiefs Premier 02 - CL III E0
 18263  Webb Bridge Park  12:30 PM  1 A1 vs A4Ambush B02 Red - CL III E 0 vs.Rush 01/02 - CL III E5
 18264  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 A5 vs A3DSC 02B Revolution White - CL III E 1 vs.Concorde Fire North White- CL III E1
 18339  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  4 A8 vs A7UFA Norcross 02B Red - CL III E 2 vs.KSA BU14 Elite - CL III E3

Bracket - Sunday, March 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18284  Wade Walker Park  01:00 PM  9 A7 vs A1KSA BU14 Elite - CL III E 6 vs.Ambush B02 Red - CL III E0
 18285  Concorde Ridgeview  01:15 PM  1 A6 vs A8Concorde Fire Central White - CL III E 1 vs.UFA Norcross 02B Red - CL III E1
 18276  Friendly City Park  01:30 PM  3 A12 vs A11UFA South Georgia 02 Premier - CL III E 5 vs.Oconee FC 01 Red - CL III E1
 18287  GSA  04:00 PM  Spen A10 vs A4GSA 02 White - CL III E 1 vs.Rush 01/02 - CL III E1

Bracket - Wednesday, March 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18281  Pleasantdale Park  07:00 PM  2 A2 vs A10Chiefs Premier 02 - CL III E 3 vs.GSA 02 White - CL III E0

Bracket - Saturday, March 26, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18273  Pleasantdale Park  09:00 AM  2 A2 vs A8Chiefs Premier 02 - CL III E 2 vs.UFA Norcross 02B Red - CL III E1
 18271  Stars Athletic Club  10:00 AM  2 A4 vs A6Rush 01/02 - CL III E 0 vs.Concorde Fire Central White - CL III E0
 18272  Abbotts Hill Elementary  01:15 PM  1 A3 vs A7Concorde Fire North White- CL III E 1 vs.KSA BU14 Elite - CL III E1

Bracket - Saturday, April 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18278  Rabbit Hill Park  09:00 AM  7 A5 vs A7DSC 02B Revolution White - CL III E 1 vs.KSA BU14 Elite - CL III E4

Bracket - Sunday, April 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18338  Barrow County Leisure Services  02:00 PM  6 A9 vs A6Piedmont Soccer Academy - Barrow 02 - CL III E 2 vs.Concorde Fire Central White - CL III E2

Bracket - Sunday, April 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18335  Friendly City Park  02:30 PM  3 A12 vs A3UFA South Georgia 02 Premier - CL III E 3 vs.Concorde Fire North White- CL III E0

Bracket - Saturday, April 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18295  Stars Athletic Club  10:00 AM  1 A4 vs A12Rush 01/02 - CL III E 1 vs.UFA South Georgia 02 Premier - CL III E0
 18293  Concorde Ridgeview  12:00 PM  1 A6 vs A10Concorde Fire Central White - CL III E 0 vs.GSA 02 White - CL III E1
 18294  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 A5 vs A11DSC 02B Revolution White - CL III E 1 vs.Oconee FC 01 Red - CL III E3
 18292  Harmony Grove  01:00 PM  1 A7 vs A9KSA BU14 Elite - CL III E 6 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 02 - CL III E0
 18304  Abbotts Hill Elementary  01:15 PM  1 A3 vs A2Concorde Fire North White- CL III E 0 vs.Chiefs Premier 02 - CL III E1
 18291  Webb Bridge Park  05:00 PM  1 A1 vs A8Ambush B02 Red - CL III E 0 vs.UFA Norcross 02B Red - CL III E1

Bracket - Sunday, April 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18254  GSA  01:00 PM  Mill A10 vs A7GSA 02 White - CL III E 0 vs.KSA BU14 Elite - CL III E4
 18301  Concorde Ridgeview  03:00 PM  1 A6 vs A12Concorde Fire Central White - CL III E 1 vs.UFA South Georgia 02 Premier - CL III E2

Bracket - Saturday, April 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18310  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 A5 vs A2DSC 02B Revolution White - CL III E 1 vs.Chiefs Premier 02 - CL III E1
 18298  Barrow County Leisure Services  11:00 AM  6 A9 vs A1Piedmont Soccer Academy - Barrow 02 - CL III E 1 vs.Ambush B02 Red - CL III E3
 18299  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  5 A8 vs A10UFA Norcross 02B Red - CL III E 2 vs.GSA 02 White - CL III E1
 18300  Harmony Grove  02:15 PM  1 A7 vs A11KSA BU14 Elite - CL III E 5 vs.Oconee FC 01 Red - CL III E1

Bracket - Sunday, April 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18337  GSA  01:00 PM  Spen A10 vs A5GSA 02 White - CL III E 2 vs.DSC 02B Revolution White - CL III E1
 18257  Pleasantdale Park  01:30 PM  2 A2 vs A4Chiefs Premier 02 - CL III E 1 vs.Rush 01/02 - CL III E2
 18255  Barrow County Leisure Services  04:45 PM  6 A9 vs A8Piedmont Soccer Academy - Barrow 02 - CL III E 2 vs.UFA Norcross 02B Red - CL III E3

Bracket - Saturday, April 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18318  Stars Athletic Club  09:00 AM  2 A4 vs A5Rush 01/02 - CL III E 1 vs.DSC 02B Revolution White - CL III E2
 18316  Harmony Grove  09:00 AM  1 A7 vs A2KSA BU14 Elite - CL III E 5 vs.Chiefs Premier 02 - CL III E0
 18306  Barrow County Leisure Services  11:00 AM  6 A9 vs A11Piedmont Soccer Academy - Barrow 02 - CL III E 6 vs.Oconee FC 01 Red - CL III E3
 18317  Abbotts Hill Elementary  12:15 PM  1 A6 vs A3Concorde Fire Central White - CL III E 1 vs.Concorde Fire North White- CL III E0
 18307  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  5 A8 vs A12UFA Norcross 02B Red - CL III E 3 vs.UFA South Georgia 02 Premier - CL III E3
 18305  Webb Bridge Park  04:30 PM  2 A1 vs A10Ambush B02 Red - CL III E 0 vs.GSA 02 White - CL III E0

Bracket - Sunday, May 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18313  GSA  02:30 AM  Spen A10 vs A12GSA 02 White - CL III E 1 vs.UFA South Georgia 02 Premier - CL III E4
 18288  Abbotts Hill Elementary  12:00 PM  1 A3 vs A11Concorde Fire North White- CL III E 1 vs.Oconee FC 01 Red - CL III E5

Bracket - Saturday, May 07, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18322  Barrow County Leisure Services  10:00 AM  6 A9 vs A2Piedmont Soccer Academy - Barrow 02 - CL III E 2 vs.Chiefs Premier 02 - CL III E3
 18323  Pinckneyville Park - UFA Norcross  12:30 PM  4 A8 vs A3UFA Norcross 02B Red - CL III E 1 vs.Concorde Fire North White- CL III E0
 18312  Oconee Veterans Park  01:00 PM  C A11 vs A1Oconee FC 01 Red - CL III E 4 vs.Ambush B02 Red - CL III E0

Bracket - Sunday, May 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18270  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 A5 vs A1DSC 02B Revolution White - CL III E 4 vs.Ambush B02 Red - CL III E0
 18324  Wade Walker Park  01:00 PM  9 A7 vs A4KSA BU14 Elite - CL III E 2 vs.Rush 01/02 - CL III E1
 18328  Oconee Veterans Park  04:00 PM  C A11 vs A2Oconee FC 01 Red - CL III E 2 vs.Chiefs Premier 02 - CL III E1

Bracket - Tuesday, May 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18336  Oconee Veterans Park  08:00 PM  C A11 vs A4Oconee FC 01 Red - CL III E 3 vs.Rush 01/02 - CL III E4

Bracket - Saturday, May 14, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18329  GSA  09:00 AM  Grif A10 vs A3GSA 02 White - CL III E 2 vs.Concorde Fire North White- CL III E1
 18332  Harmony Grove  09:00 AM  1 A7 vs A6KSA BU14 Elite - CL III E 2 vs.Concorde Fire Central White - CL III E0
 18330  Barrow County Leisure Services  12:30 PM  6 A9 vs A4Piedmont Soccer Academy - Barrow 02 - CL III E 1 vs.Rush 01/02 - CL III E6
 18319  Webb Bridge Park  04:00 PM  1 A1 vs A12Ambush B02 Red - CL III E 0 vs.UFA South Georgia 02 Premier - CL III E3
 18331  Summerour Middle School  04:00 PM  1 A8 vs A5UFA Norcross 02B Red - CL III E 5 vs.DSC 02B Revolution White - CL III E2

Bracket - Sunday, May 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18289  Pleasantdale Park  12:00 PM  2 A2 vs A12Chiefs Premier 02 - CL III E 2 vs.UFA South Georgia 02 Premier - CL III E2
 18286  Rabbit Hill Park  05:00 PM  6 A5 vs A9DSC 02B Revolution White - CL III E 2 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 02 - CL III E0

Bracket - Monday, May 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18249  Pleasantdale Park  07:00 PM  2 A2 vs A1Chiefs Premier 02 - CL III E 2 vs.Ambush B02 Red - CL III E0






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.