Spring 2016 Athena and Classic
Team Schedules - BU13 Classic IV East
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-spr16athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=34D8D628-3683-4E3B-9445-31316F1BA43F&tournamentguid=B94CCF56-7C9E-488C-B8AD-205D869805EC&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL 1      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A10 : Augusta Arsenal 04 Gold- CL IV E555555525-042 23  8  1 1
 A3 : Rapids FC Classic BU13- CL IV E550525525-034 17  8  2 0
 A9 : Oconee FC 02 Red- CL IV E055225550-029 12  9  0 0
 A11 : Piedmont Soccer Academy - Barrow 03- CL IV E255205550-029 9  12  5 0
 A6 : Atlanta Fire - 02/03 Silver- CL IV E255500550-027 9  13  4 0
 A8 : Roswell Santos Red- CL IV E005505022-019 -6  19  0 0
 A2 : UFA Norcross 03B Gold- CL IV E200055005-017 -5  18  1 1
 A7 : Chiefs Blue 03- CL IV E005050002-012 -17  30  0 1
 A5 : Liberty SC BYSA 02- CL IV E00500002-4-03 -23  45  1 1
 A1 : GSA 03 White- CL IV E200000000-02 -19  27  2 0

Bracket - Saturday, March 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841890  Summerour Middle School  08:30 AM  1 A2 vs A1UFA Norcross 03B Gold- CL IV E 1 vs.GSA 03 White- CL IV E1
 841895  Augusta Soccer Park  02:00 PM  6 A10 vs A7Augusta Arsenal 04 Gold- CL IV E 3 vs.Chiefs Blue 03- CL IV E0
 841905  Rhodes Complex  06:00 PM  1 A3 vs A5Rapids FC Classic BU13- CL IV E 6 vs.Liberty SC BYSA 02- CL IV E0

Bracket - Sunday, March 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841894  Barrow County Leisure Services  02:00 PM  6 A11 vs A6Piedmont Soccer Academy - Barrow 03- CL IV E 2 vs.Atlanta Fire - 02/03 Silver- CL IV E2
 841922  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  4 A2 vs A10UFA Norcross 03B Gold- CL IV E 1 vs.Augusta Arsenal 04 Gold- CL IV E5

Bracket - Saturday, March 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841897  GSA  12:00 PM  Spen A1 vs A3GSA 03 White- CL IV E 0 vs.Rapids FC Classic BU13- CL IV E6
 841902  Grimes Bridge  12:30 PM  2 A8 vs A11Roswell Santos Red- CL IV E 1 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 03- CL IV E3
 841979  Oconee Veterans Park  06:30 PM  C A9 vs A6Oconee FC 02 Red- CL IV E 1 vs.Atlanta Fire - 02/03 Silver- CL IV E2

Bracket - Sunday, March 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841896  Grimes Bridge  01:00 PM  2 A8 vs A9Roswell Santos Red- CL IV E 0 vs.Oconee FC 02 Red- CL IV E3
 841929  Barrow County Leisure Services  02:45 PM  6 A11 vs A3Piedmont Soccer Academy - Barrow 03- CL IV E 2 vs.Rapids FC Classic BU13- CL IV E1
 841918  Scott Hudgens Park  03:00 PM  5 A6 vs A1Atlanta Fire - 02/03 Silver- CL IV E 2 vs.GSA 03 White- CL IV E0

Bracket - Saturday, March 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841906  Scott Hudgens Park  09:00 AM  6 A6 vs A2Atlanta Fire - 02/03 Silver- CL IV E 3 vs.UFA Norcross 03B Gold- CL IV E1
 841913  Pleasantdale Park  12:00 PM  2 A7 vs A3Chiefs Blue 03- CL IV E 0 vs.Rapids FC Classic BU13- CL IV E4

Bracket - Sunday, March 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841927  Bluesprings Sports Ranch  01:00 PM  2 A5 vs A9Liberty SC BYSA 02- CL IV E 1 vs.Oconee FC 02 Red- CL IV E7

Bracket - Saturday, March 26, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841911  Bluesprings Sports Ranch  09:00 AM  2 A5 vs A1Liberty SC BYSA 02- CL IV E 2 vs.GSA 03 White- CL IV E1
 841914  Grimes Bridge  12:30 PM  2 A8 vs A2Roswell Santos Red- CL IV E 2 vs.UFA Norcross 03B Gold- CL IV E0
 841921  Oconee Veterans Park  05:30 PM  C A9 vs A3Oconee FC 02 Red- CL IV E 1 vs.Rapids FC Classic BU13- CL IV E1

Bracket - Saturday, April 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841934  Augusta Soccer Park  02:00 PM  6 A10 vs A6Augusta Arsenal 04 Gold- CL IV E 2 vs.Atlanta Fire - 02/03 Silver- CL IV E0
 841932  Grimes Bridge  04:00 PM  2 A8 vs A1Roswell Santos Red- CL IV E 4 vs.GSA 03 White- CL IV E1
 841951  Pinckneyville Park - UFA Norcross  04:30 PM  4 A2 vs A5UFA Norcross 03B Gold- CL IV E 3 vs.Liberty SC BYSA 02- CL IV E0
 841947  Oconee Veterans Park  05:30 PM  C A9 vs A11Oconee FC 02 Red- CL IV E 1 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 03- CL IV E1

Bracket - Sunday, April 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841925  GSA  02:30 PM  Mill A1 vs A7GSA 03 White- CL IV E 2 vs.Chiefs Blue 03- CL IV E3
 841910  Barrow County Leisure Services  02:45 PM  6 A11 vs A10Piedmont Soccer Academy - Barrow 03- CL IV E 2 vs.Augusta Arsenal 04 Gold- CL IV E4

Bracket - Saturday, April 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841957  Pinckneyville Park - UFA Norcross  11:00 AM  5 A2 vs A7UFA Norcross 03B Gold- CL IV E 3 vs.Chiefs Blue 03- CL IV E2
 841940  Augusta Soccer Park  04:00 PM  1 A10 vs A8Augusta Arsenal 04 Gold- CL IV E 4 vs.Roswell Santos Red- CL IV E1
 841939  Oconee Veterans Park  05:30 PM  C A9 vs A1Oconee FC 02 Red- CL IV E 3 vs.GSA 03 White- CL IV E1
 841919  Pleasantdale Park  06:00 PM  2 A7 vs A5Chiefs Blue 03- CL IV E 2 vs.Liberty SC BYSA 02- CL IV E1

Bracket - Sunday, April 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841945  Rhodes Complex  02:00 PM  1 A3 vs A2Rapids FC Classic BU13- CL IV E 2 vs.UFA Norcross 03B Gold- CL IV E1
 841926  Grimes Bridge  02:45 PM  2 A8 vs A6Roswell Santos Red- CL IV E 2 vs.Atlanta Fire - 02/03 Silver- CL IV E1
 841935  Briscoe Park   06:00 PM  1 A5 vs A11Liberty SC BYSA 02- CL IV E 0 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 03- CL IV E7
 841933  Pleasantdale Park  06:00 PM  2 A7 vs A9Chiefs Blue 03- CL IV E 1 vs.Oconee FC 02 Red- CL IV E9

Bracket - Saturday, April 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841963  Pinckneyville Park - UFA Norcross  09:00 AM  5 A2 vs A9UFA Norcross 03B Gold- CL IV E 0 vs.Oconee FC 02 Red- CL IV E1
 841946  GSA  03:00 PM  Mill A1 vs A10GSA 03 White- CL IV E 0 vs.Augusta Arsenal 04 Gold- CL IV E4
 841964  Rhodes Complex  04:30 PM  1 A3 vs A8Rapids FC Classic BU13- CL IV E 5 vs.Roswell Santos Red- CL IV E0

Bracket - Sunday, May 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841903  Oconee Veterans Park  01:00 PM  C A9 vs A10Oconee FC 02 Red- CL IV E 1 vs.Augusta Arsenal 04 Gold- CL IV E2
 841941  Pleasantdale Park  01:30 PM  2 A7 vs A11Chiefs Blue 03- CL IV E 0 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 03- CL IV E3

Bracket - Monday, May 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841966  Briscoe Park   07:00 PM  1 A5 vs A6Liberty SC BYSA 02- CL IV E 2 vs.Atlanta Fire - 02/03 Silver- CL IV E13

Bracket - Saturday, May 07, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841973  Bunten Road Park  12:00 PM  2 A6 vs A7Atlanta Fire - 02/03 Silver- CL IV E 5 vs.Chiefs Blue 03- CL IV E1
 841972  Bluesprings Sports Ranch  02:00 PM  2 A5 vs A8Liberty SC BYSA 02- CL IV E 2 vs.Roswell Santos Red- CL IV E2
 841970  Rhodes Complex  03:30 PM  1 A3 vs A10Rapids FC Classic BU13- CL IV E 3 vs.Augusta Arsenal 04 Gold- CL IV E3
 841953  GSA  04:30 PM  Grif A1 vs A11GSA 03 White- CL IV E 0 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 03- CL IV E2

Bracket - Sunday, May 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841978  Augusta Soccer Park  01:00 PM  1 A10 vs A5Augusta Arsenal 04 Gold- CL IV E 4F vs.Liberty SC BYSA 02- CL IV E
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, May 14, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841980  Pleasantdale Park  09:00 AM  2 A7 vs A8Chiefs Blue 03- CL IV E 0 vs.Roswell Santos Red- CL IV E0
 841969  Barrow County Leisure Services  11:00 AM  6 A11 vs A2Piedmont Soccer Academy - Barrow 03- CL IV E 2 vs.UFA Norcross 03B Gold- CL IV E3

Bracket - Tuesday, May 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841958  Scott Hudgens Park  06:45 PM  4 A6 vs A3Atlanta Fire - 02/03 Silver- CL IV E 1 vs.Rapids FC Classic BU13- CL IV E2






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.