Spring 2016 Athena and Classic
Team Schedules - BU14 Classic I
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-spr16athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=0BBB591F-23D8-4F7E-8817-EE3B5037B8B5&tournamentguid=B94CCF56-7C9E-488C-B8AD-205D869805EC&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : Concorde Fire North Black- CL I525205555555-049 20  15  14 0
 A11 : Concorde Fire South Black - CL I555555555000-045 7  16  2 0
 A2 : Alianza Elite B14- CL I555555005252-044 17  15  7 1
 A7 : Smyrna Soccer Club 01/02 Red - CL I550052500555-037 8  15  3 1
 A9 : Georgia FC 02 Elite - CL I502552200255-033 4  10  6 0
 A12 : AFC Lightning 02 Elite - CL I052525550022-033 8  11  3 0
 A1 : UFA Norcross Eagles 02B - CL I055052025025-031 3  18  9 0
 A13 : Roswell Santos Blue - CL I555202550002-031 3  17  5 0
 A8 : CSA Impact 02B Gold - CL I005505025002-024 -3  21  8 0
 A10 : Augusta Arsenal 02 Gold - CL I020000555050-022 -14  29  12 2
 A3 : Inter Atlanta FC - 02-Elite - CL I000000005250-012 -15  26  14 1
 A4 : Atlanta Fire - 01/02 Elite- CL I005020200002-011 -15  27  5 1
 A6 : CFC Red Star - BU14 Elite - CL I000000000220-04 -23  40  3 1

Bracket - Saturday, March 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 100257  Waller Park Extension  02:15 PM  1 A13 vs A10Roswell Santos Blue - CL I 5 vs.Augusta Arsenal 02 Gold - CL I0
 18164  Badger Creek Complex  03:15 PM  2 A8 vs A9CSA Impact 02B Gold - CL I 1 vs.Georgia FC 02 Elite - CL I2
 18162  CYSA  05:00 PM  8 A6 vs A11CFC Red Star - BU14 Elite - CL I 1 vs.Concorde Fire South Black - CL I2
 18158  Summerour Middle School  06:30 PM  1 A1 vs A2UFA Norcross Eagles 02B - CL I 2 vs.Alianza Elite B14- CL I3

Bracket - Sunday, March 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 100248  Bethesda Park  01:00 PM  Bute A9 vs A13Georgia FC 02 Elite - CL I 0 vs.Roswell Santos Blue - CL I1
 18186  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  5 A1 vs A6UFA Norcross Eagles 02B - CL I 3 vs.CFC Red Star - BU14 Elite - CL I1

Bracket - Saturday, March 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18166  Cemetery  08:30 AM  1 A2 vs A4Alianza Elite B14- CL I 5 vs.Atlanta Fire - 01/02 Elite- CL I1
 18169  River Line Park  10:30 AM  1 A7 vs A12Smyrna Soccer Club 01/02 Red - CL I 2 vs.AFC Lightning 02 Elite - CL I1
 18170  Concorde Fire - Fayetteville  11:45 AM  1 A11 vs A8Concorde Fire South Black - CL I 4 vs.CSA Impact 02B Gold - CL I2
 18234  Abbotts Hill Elementary  11:45 AM  1 A5 vs A6Concorde Fire North Black- CL I 6 vs.CFC Red Star - BU14 Elite - CL I3
 18171  Augusta Soccer Park  02:00 PM  1 A10 vs A9Augusta Arsenal 02 Gold - CL I 0 vs.Georgia FC 02 Elite - CL I0
 18165  Arizona Avenue  03:30 PM  2 A3 vs A1Inter Atlanta FC - 02-Elite - CL I 1 vs.UFA Norcross Eagles 02B - CL I2

Bracket - Sunday, March 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18181  River Line Park  01:00 PM  1 A7 vs A3Smyrna Soccer Club 01/02 Red - CL I 4 vs.Inter Atlanta FC - 02-Elite - CL I1
 18228  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  5 A1 vs A12UFA Norcross Eagles 02B - CL I 1 vs.AFC Lightning 02 Elite - CL I2
 18190  Cemetery  03:00 PM  1 A2 vs A10Alianza Elite B14- CL I 5 vs.Augusta Arsenal 02 Gold - CL I2
 18194  CYSA  03:00 PM  8 A6 vs A8CFC Red Star - BU14 Elite - CL I 1 vs.CSA Impact 02B Gold - CL I3
 18239  Bethesda Park  03:00 PM  Park A9 vs A4Georgia FC 02 Elite - CL I 2 vs.Atlanta Fire - 01/02 Elite- CL I0

Bracket - Saturday, March 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18174  Cemetery  10:30 AM  1 A2 vs A6Alianza Elite B14- CL I 9 vs.CFC Red Star - BU14 Elite - CL I2
 18161  McCurry Park  11:00 AM  22 A12 vs A5AFC Lightning 02 Elite - CL I 1 vs.Concorde Fire North Black- CL I1
 18178  Concorde Fire - Fayetteville  12:15 PM  1 A11 vs A10Concorde Fire South Black - CL I 2 vs.Augusta Arsenal 02 Gold - CL I0
 18248  Badger Creek Complex  02:30 PM  2 A8 vs A7CSA Impact 02B Gold - CL I 2 vs.Smyrna Soccer Club 01/02 Red - CL I1

Bracket - Sunday, March 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18222  Augusta Soccer Park  11:00 AM  6 A10 vs A12Augusta Arsenal 02 Gold - CL I 0 vs.AFC Lightning 02 Elite - CL I4
 18193  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  5 A1 vs A7UFA Norcross Eagles 02B - CL I 2 vs.Smyrna Soccer Club 01/02 Red - CL I0
 100247  CYSA  01:00 PM  11 A6 vs A13CFC Red Star - BU14 Elite - CL I 0 vs.Roswell Santos Blue - CL I1
 18173  Arizona Avenue  02:00 PM  1 A3 vs A5Inter Atlanta FC - 02-Elite - CL I 0 vs.Concorde Fire North Black- CL I3

Bracket - Saturday, March 26, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18163  River Line Park  10:30 AM  1 A7 vs A10Smyrna Soccer Club 01/02 Red - CL I 4 vs.Augusta Arsenal 02 Gold - CL I2
 100250  McCurry Park  11:00 AM  22 A12 vs A13AFC Lightning 02 Elite - CL I 2 vs.Roswell Santos Blue - CL I2
 18179  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  5 A1 vs A5UFA Norcross Eagles 02B - CL I 3 vs.Concorde Fire North Black- CL I3
 18182  Badger Creek Complex  04:45 PM  2 A8 vs A2CSA Impact 02B Gold - CL I 0 vs.Alianza Elite B14- CL I2

Bracket - Saturday, April 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18197  Concorde Fire - Fayetteville  09:00 AM  1 A11 vs A3Concorde Fire South Black - CL I 2 vs.Inter Atlanta FC - 02-Elite - CL I0

Bracket - Sunday, April 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18180  Scott Hudgens Park  01:30 PM  5 A4 vs A6Atlanta Fire - 01/02 Elite- CL I 4 vs.CFC Red Star - BU14 Elite - CL I1
 18189  Bethesda Park  03:00 PM  Park A9 vs A3Georgia FC 02 Elite - CL I 3 vs.Inter Atlanta FC - 02-Elite - CL I1

Bracket - Saturday, April 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18201  River Line Park  10:30 AM  1 A7 vs A9Smyrna Soccer Club 01/02 Red - CL I 2 vs.Georgia FC 02 Elite - CL I2
 18213  Cemetery  11:30 AM  1 A2 vs A3Alianza Elite B14- CL I 2 vs.Inter Atlanta FC - 02-Elite - CL I0
 18204  Scott Hudgens Park  01:00 PM  1 A4 vs A12Atlanta Fire - 01/02 Elite- CL I 0 vs.AFC Lightning 02 Elite - CL I2
 18200  Badger Creek Complex  01:00 PM  4 A8 vs A1CSA Impact 02B Gold - CL I 3 vs.UFA Norcross Eagles 02B - CL I1
 18202  Augusta Soccer Park  02:00 PM  1 A10 vs A6Augusta Arsenal 02 Gold - CL I 4 vs.CFC Red Star - BU14 Elite - CL I2
 100249  Concorde Fire - Fayetteville  04:15 PM  1 A11 vs A13Concorde Fire South Black - CL I 3 vs.Roswell Santos Blue - CL I2

Bracket - Sunday, April 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 100254  Grimes Bridge  01:00 PM  2 A13 vs A4Roswell Santos Blue - CL I 2 vs.Atlanta Fire - 01/02 Elite- CL I2
 18187  Abbotts Hill Elementary  01:45 PM  1 A5 vs A7Concorde Fire North Black- CL I 1 vs.Smyrna Soccer Club 01/02 Red - CL I4
 18208  Augusta Soccer Park  03:00 PM  1 A10 vs A8Augusta Arsenal 02 Gold - CL I 3 vs.CSA Impact 02B Gold - CL I1

Bracket - Saturday, April 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18209  River Line Park  09:00 AM  1 A7 vs A11Smyrna Soccer Club 01/02 Red - CL I 1 vs.Concorde Fire South Black - CL I2
 18219  Abbotts Hill Elementary  10:00 AM  1 A5 vs A2Concorde Fire North Black- CL I 3 vs.Alianza Elite B14- CL I2
 100253  Grimes Bridge  12:30 PM  2 A13 vs A3Roswell Santos Blue - CL I 3 vs.Inter Atlanta FC - 02-Elite - CL I1
 18196  Augusta Soccer Park  02:00 PM  6 A10 vs A4Augusta Arsenal 02 Gold - CL I 2 vs.Atlanta Fire - 01/02 Elite- CL I0
 18207  Bethesda Park  06:00 PM  Bute A9 vs A1Georgia FC 02 Elite - CL I 0 vs.UFA Norcross Eagles 02B - CL I0
 18210  McCurry Park  07:00 PM  22 A12 vs A6AFC Lightning 02 Elite - CL I 4 vs.CFC Red Star - BU14 Elite - CL I0

Bracket - Sunday, April 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18188  Bunten Road Park  03:00 PM  1 A4 vs A8Atlanta Fire - 01/02 Elite- CL I 1 vs.CSA Impact 02B Gold - CL I1
 100255  Grimes Bridge  04:30 PM  2 A13 vs A7Roswell Santos Blue - CL I 1 vs.Smyrna Soccer Club 01/02 Red - CL I0
 18244  Arizona Avenue  06:00 PM  2 A3 vs A12Inter Atlanta FC - 02-Elite - CL I 0 vs.AFC Lightning 02 Elite - CL I1

Bracket - Friday, April 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18185  McCurry Park  07:30 PM  22 A12 vs A11AFC Lightning 02 Elite - CL I 0 vs.Concorde Fire South Black - CL I2
 18195  Bethesda Park  07:30 PM  Bute A9 vs A5Georgia FC 02 Elite - CL I 1 vs.Concorde Fire North Black- CL I2

Bracket - Saturday, April 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18225  River Line Park  09:00 AM  1 A7 vs A2Smyrna Soccer Club 01/02 Red - CL I 2 vs.Alianza Elite B14- CL I1
 18227  Abbotts Hill Elementary  10:45 AM  1 A5 vs A4Concorde Fire North Black- CL I 5 vs.Atlanta Fire - 01/02 Elite- CL I0

Bracket - Sunday, May 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18220  Arizona Avenue  10:00 AM  1 A3 vs A4Inter Atlanta FC - 02-Elite - CL I 3 vs.Atlanta Fire - 01/02 Elite- CL I2
 100252  Grimes Bridge  01:00 PM  2 A13 vs A1Roswell Santos Blue - CL I 2 vs.UFA Norcross Eagles 02B - CL I3

Bracket - Tuesday, May 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 100256  East Roswell Park  07:00 PM  2 A13 vs A8Roswell Santos Blue - CL I 0 vs.CSA Impact 02B Gold - CL I2

Bracket - Saturday, May 07, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18233  Bunten Road Park  10:30 AM  2 A4 vs A7Atlanta Fire - 01/02 Elite- CL I 0 vs.Smyrna Soccer Club 01/02 Red - CL I2
 100246  Abbotts Hill Elementary  01:00 PM  1 A5 vs A13Concorde Fire North Black- CL I 2 vs.Roswell Santos Blue - CL I0
 18226  CYSA  01:00 PM  8 A6 vs A3CFC Red Star - BU14 Elite - CL I 2 vs.Inter Atlanta FC - 02-Elite - CL I2
 18231  Bethesda Park  01:00 PM  Park A9 vs A2Georgia FC 02 Elite - CL I 1 vs.Alianza Elite B14- CL I2
 18221  Concorde Fire - Fayetteville  02:15 PM  1 A11 vs A1Concorde Fire South Black - CL I 3 vs.UFA Norcross Eagles 02B - CL I1

Bracket - Sunday, May 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18245  Bunten Road Park  01:00 PM  1 A4 vs A11Atlanta Fire - 01/02 Elite- CL I 1 vs.Concorde Fire South Black - CL I2
 18247  CYSA  01:00 PM  9 A6 vs A9CFC Red Star - BU14 Elite - CL I 1 vs.Georgia FC 02 Elite - CL I1
 18232  Arizona Avenue  02:30 PM  2 A3 vs A8Inter Atlanta FC - 02-Elite - CL I 2 vs.CSA Impact 02B Gold - CL I1
 18246  Augusta Soccer Park  03:00 PM  1 A10 vs A5Augusta Arsenal 02 Gold - CL I 0 vs.Concorde Fire North Black- CL I3
 100245  Cemetery  03:00 PM  1 A2 vs A13Alianza Elite B14- CL I 2 vs.Roswell Santos Blue - CL I2

Bracket - Friday, May 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18172  George Pierce Park  07:00 PM  23 A4 vs A1Atlanta Fire - 01/02 Elite- CL I 0 vs.UFA Norcross Eagles 02B - CL I0

Bracket - Saturday, May 14, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18237  Cemetery  10:00 AM  1 A2 vs A11Alianza Elite B14- CL I 2 vs.Concorde Fire South Black - CL I0
 18240  Badger Creek Complex  12:30 PM  2 A8 vs A5CSA Impact 02B Gold - CL I 0 vs.Concorde Fire North Black- CL I2
 18241  CYSA  01:00 PM  11 A6 vs A7CFC Red Star - BU14 Elite - CL I 0 vs.Smyrna Soccer Club 01/02 Red - CL I1
 18238  Arizona Avenue  01:30 PM  1 A3 vs A10Inter Atlanta FC - 02-Elite - CL I 0 vs.Augusta Arsenal 02 Gold - CL I1
 18177  McCurry Park  07:30 PM  22 A12 vs A9AFC Lightning 02 Elite - CL I 0 vs.Georgia FC 02 Elite - CL I1

Bracket - Sunday, May 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18203  Concorde Fire - Fayetteville  04:30 PM  1 A11 vs A5Concorde Fire South Black - CL I 1 vs.Concorde Fire North Black- CL I5
 18214  Pinckneyville Park - UFA Norcross  05:00 PM  4 A1 vs A10UFA Norcross Eagles 02B - CL I 3 vs.Augusta Arsenal 02 Gold - CL I0
 18198  PAC  07:00 PM  2 A12 vs A2AFC Lightning 02 Elite - CL I 0 vs.Alianza Elite B14- CL I0

Bracket - Tuesday, May 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18216  Badger Creek Complex  07:30 PM  2 A8 vs A12CSA Impact 02B Gold - CL I 2 vs.AFC Lightning 02 Elite - CL I2

Bracket - Sunday, May 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18215  Bethesda Park  04:00 PM  Bute A9 vs A11Georgia FC 02 Elite - CL I 1 vs.Concorde Fire South Black - CL I0






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.